«به مشکلات شهروندان افغان در بلغاریا رسیدگی شود»

| 4 January 2017, 18:07

میرویس صمدی رییس امور کنسولی وزارت امور خارجه کشور با نیکولای دیمیتروف شارژدافیر سفارت جمهوری بلغاریا مقیم کابل، امروز دیدار کرده است.

وزارت خارجه‌ی کشور گفته است: آقای صمدی در این دیدار نگرانی و تشویش افغانستان را در مورد وضعیت نابسامان و برخورد غیر انسانی پولیس بلغاریایی با مهاجرین افغان در کمپ های آن کشور به جانب شارژدافیر آن کشور ابلاغ کرده است.

رییس امور کنسولی وزارت خارجه‌ی کشور، با اشاره به روابط دیرینه و نیک سیاسی دو کشور و با توجه به اسناد بین‌المللی خواهان برخورد نیک و حل چالش‌های شهروندان مهاجر افغان در بلغاریا شده است.

نیکولای دیمیتروف شارژدافیر بلغاریا، تعهد کرده است که نگرانی‌های جانب افغانستان را با مقامات کشورش در میان بگذارد.

بر اساس خبرنامه‌ی وزارت خارجه‌ی کشور، آقای دیمیتروف تأکید کرده است که از نتایج تحقیقات و بررسی‌هایی که در این مورد به گونه‌ی جدی جریان دارد، به زودترین فرصت مقامات افغانستان را آگاه خواهد ساخت.

یادداشت نگرانی افغانستان در قبال برخورد نادرست پولیس بلغاریا با شهروندان مهاجر افغان، به سفارت آن کشور در کابل و اتحادیه اروپا فرستاده شده است.

ایران ← ترکیه ← یونان ← بلغاریا ← صربستان ← هنگری مسیری است که شهروندان افغان با پرداخت پول هنگفت به قاچاق‌بران، به اروپا می‌روند.