ترافیک سنگین یکی از معضل‌های بزرگ شهر کابل

| 2 July 2019, 14:47

شهروندان کابل این روزها اگر بخواهند برای گردش، مهمانی و یا انجام کاری بروند، باید ساعت‌ها را در ترافیک سنگین این شهر بگذرانند و با روح و روان خسته و پژمرده به مقصد برسند.

ترافیک سنگین شهر نه تنها مشکلات مردم را چند برابر کرده؛ بلکه باعث افزایش هزینه‌های درون شهری نیز شده است. در حال حاضر سنگینی ترافیک شهر کابل به حدی زیاد شده که رفت و آمد در داخل شهر به آسانی امکان‌پذیر نیست و باید مسیری که در بیست دقیقه طی شود، بیشتر از یک ساعت‌و‌نیم زمان می‌برد. 

پس از سقوط رژيم طالبان و با روى کارآمدن حکومت جديد، وسایل حمل و نقل در این شهر اندک بود و شهروندان به آسانی در هر گوشه‌ی شهر رفت‌وآمد می‌کردند.

اما با گذشت زمان کم‌کم شرایط فرق کرد وسایط نقلیه و سرک‌های کابل هم زمان با هم پیشرفت نکردند و هرچه روزها، ماه‌ها و سال‌ها گذشت تعداد موترها افزایش یافت؛ اما سرک‌ها و جاده‌های این شهر چهره قدیمی و باریک خود را حفظ کردند. 

تجمل گرایی و چشم و هم چشمی به ویژه داشتن موتر عادت این روزهای همه ماست، مثلاً یک خانواده در یک منطقه متوسط و در خانه کرایی زندگی می‌کنند. اما پدر و پسر هر یک برای خود دارای موتر شخصی هستند که این مسأله اولویت داشتن موتر را در خانواده‌های کابل روایت می‌کند.

از طرفی هم رعایت نکردن قوانین راهنمایی و راننده‌گی توسط برخی شهروندان سبب ایجاد ترافیک‌های سنگین در این شهر می‌شود و باوجودي که اشاره‌هاى ترافيکى در اکثر جاده‌هاى مهم و پرازدحام شهرکابل نصب گرديده؛ اما برخى راننده‌ها و مردم به دليل اينکه از قوانين ترافيکى آگاهى ندارند، اصلا به اشاره‌هاى ترافيکى توجه نمى‌کنند و حتى تعدادى هم مفهوم علايم و اشاره‌هاى ترافيکى را هم نمي‌دانند. 

این بی‌توجهی مردم و راننده‌ها به قوانین ترافیکی، بعضاً سبب بروز حادثات ناگوار ترافیکی و راه‌بندان در سطح شهر می‌شود. گاهی ازدحام بیش از حد ترافیکی به علت وجود هزاران موتر در سرک‌ها باعث شده است، مریض‌داران ساعت‌ها در ترافیک گیر بمانند و وضعیت مریض وخیم‌تر شود و یا در نیتجه بیمار شان جان دهد. اگر ترافیک وجود نداشت و یا حداقل تا به این حد سنگین نبود، بیمار به موقع به شفاخانه می‌رسید و با مراقبت و درمان دوباره شفا می‌یافت.

بدون شک راه‌بندان و ترافیک سنگین در جاده‌های و خیابان‌های کابل در رأس چالش‌های زندگی در این شهر قرار دارد، چالشی که همه شهروندان کابلی از آن رنج می‌رند و همواره از آن شکایت دارند. کابل شهری که گنجایش یک میلیون نفر را دارد، اکنون به شهری پنچ میلیون نفری تبدیل شده، جاده‌های این شهر نیز برای رفت و آمد ۴۰هزار موتر ساخته شده‌اند اما در حال حاضر گفته می‌شود که بیش از ۴۰۰هزار موتر در آن تردد دارد. 

با تراکم بی‌سابقه نفوس و ازدحام بیش از حد جاده‌های این شهر، خدمات فوری عامه چون آتش نشانی و رسیدن پولیس به محل حادثه را با مشکلات مواجه کرده است، حتی دسترسی شهروندان کابل به خدماته اولیه شان نیز به دلیل راه‌بندان زیاد به شدت مشکل شده است. 

ترافیک‌های سنگین، رفت‌وآمد شماری زیادی دانشجویان و دانش‌آموزان را به دانشگاه‌ها و مکتب‌ها نیز متاثر ساخته و این دانشجویان و دانش‌آموزان مجبور اند به دلیل راه‌بندان‌ها همه روزه وقت زیادی خویش را در داخل موتر و جاده‌ها بگذرانند. بدون‌شک، افزایش جمعیت و وسایل حمل و نقل یکی از دلایل ترافیک سنگین در شهر کابل است. 

اما چه عوامل دیگر سبب شده که ترافیک سنگین در شهر کابل در راس مشکلات اجتماعی باشندگان قرار داشته باشد؟

ناامنی‌ها، نبود کار و دیگر موردها باعث شده است در چند سال گذشته هزاران خانواده از روستاها و ولسوالی‌ها به مرکز ولایت‌ها و شهرهای بزرگ نقل مکان کنند. در نتیجه نفوس شهرهای بزرگ مثل کابل به طور بی‌سابقه افزایش یافته است. 

با هجوم بی‌سابقه مردم به شهرها و به علت نبود زمینه‌های کاری برای انان، هزاران تن شروع به کارهای دست فروشی کرده اند. آنان در کراچی‌ها در اطراف سرک‌های داخل شهر تجارت شان را به پیش می‌برند. با وجود که از این طریق هزاران خانواده درامدزدایی می‌کنند و چرخ زندگی شان را به چرخش می‌آورند، ولی ایجاد راه بندان، ایجاد مشکلات ترافیکی، مزدحم کردن شهر و بازار و ... از پیامد‌های منفی آن به شمار می‌رود. با گذشت هر روز مشکلات فوق ذکر بیشتر شده و چالش‌های جدی را متوجه شهروندان و مسوولان کرده است. 

از سوی هم فرهنگ عمومی در این معضل نقش مهمی دارد. خشونت راننده‌گان نسبت به یکدیگر، اصرار بر سبقت از دیگران، نادیده گرفتن نشانه‌ها و مقرارت، عدم توجه پیاده‌ها به چراغ ویژه عابر پیاده، ایستادن پیاده‌روها در وسط جاده برای تاکسی و نیز سبقت و تخلفات مکرر موترسایکل‌سواران از عوامل فرهنکی موثر بر ترافیک کابل است. تمرکز واحدهای اداری، تجاری خدماتی در مرکز شهر، فقدان سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد که به انتخاب نخست شهروندان تبدیل شود و کم عرض‌بودن جاده‌ها از دیگر عوامل تشدید ترافیک در پایتخت به شمار می‌رود.

باید قبول کنیم که وضعیت ترافیک شهر کابل عادی نیست و انتظار طولانی مردم پشت صف‌های طولانی موترها تاثیر منفی بر شهروندان کابل گذاشته است، تلف‌شدن وقت، آلودگی هوا، افزایش بیماری و ... برخی از عوارض ترافیک است. 

راهکار چیست؟

راهکارهای اجتماعی گوناگونی وجود دارد که اگر در کنار راه‌های حل‌ فنی و مهندسی ترافیک برای آن‌ها سرمایه‌گذاری شود، قطعا می‌تواند به حل معضل ترافیک در شهر کابل کمک کند. 

نخست باید برای دست‌فروشان مکان مشخص داده شود. اکنون در سطح شهر دست فروشان از انواع مختلف کراچی‌ها استفاده می‌کنند. جای مشخص برای رونق تجارت شان ندارند و هر از گاهی کراچی‌های شان را پیش کشیده و عرض سرک را کم می‌کنند. در نتیجه فضا برای موترها کم می‌ماند و با کم‌ترین مشکل راه بندان بزرگ به وجود می‌آید. باید مکان‌های مشخص و کراچی‌های یک رنگ به دست فروشان توزیع گردد که هر کدام پلیت مشخص خود را داشته و تعیین‌کننده مکان همان کراچی نیز باشد. در ضمن وقتی کراچی‌ها با یک سایز و اندازه ساخته شود، نظم بیشتری پیدا می‌کند و فضای کمتر مصرف می‌شود و نیاز نیست کراچی‌داران سرک را بند اندازند. از سوی دیگر این کار در کنار کاهش ازدحام ترافیکی باعث زیبایی شهر و منبع خوبی عایداتی برای شاروالی و دولت می‌گردد. مردم دیگر در راه بندان‌ها کلافه نمی‌شوند، تجارت دست فروشان قانونمند شده و رونق پیدا می‌کند. 

دوم توسعه خدمات الکترونیک برای حذف سفرهای غیرضروری است، با الکترونیکی شدن شهرها در کنار کاهش ازدحام ترافیک در جاده‌ها باعث جلوگیری از انفجار و انتحار در تجمعات مردمی، تقویت مسایل امنیتی، کاهش سرقت‌ها و افزایش دسترسی برابر شهروندان به اطلاعات می‌شود.

سوم تغییر شیوه سفر؛ یعنی ایجاد سیستم منظم حمل و نقل عمومی و نوع وسیله نقلیه از وسایل نقلیه شخضی به عمومی تغییر کند. در مسیرهای نزدیک از بایسکل استفاده شود. همچنان آموزش مکرر رفتارهای صحیح ترافیکی از طریق رسانه‌ها، اعمال آموزش راننده‌گی چند مرحله‌یی و مکمل‌تر از دوره‌های کنونی به منظور تسلط بیشتر بر ابعاد اجتماعی رفتارهای ترافیکی به عنوان راهکارهای مهم کاهش ازدحام ترافیک در شهر است که باید به آن‌ها اولویت داده شود.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>