اعلام بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان برای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹

| 22 April 2019, 19:32

بورد کرکت کشور روز دوشنبه (۲۲ اپریل) برای اشتراک در مسابقات جام جهانی سال ۲۰۱۹ فهرست بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان را به کاپیتانی گلبدین نائب اعلام کرد.

به اساس این فهرست گلبدین نائب به حیث کپتان، شهزاد محمدی ویکت کیپر، نورعلي زدران، حضرت الله جاجی، رحمت شاه، اصغر افغان، حشمت الله شهیدی، نجیب الله زدران، سمیع الله شینواری، محمد نبی، راشدخان ارمان، دولت زدران، افتاب عالم، حمید حسن و مجیب زدران شامل تیم ملی کرکت شده اند و اکرام علی خیل، کریم جنت و سعید شیرزاد به حیث بازیکنان احتیاطی در نظر گرفته شده اند.

مقامات بورد کرکت با نشر یک اعلامیه گفته اند که انین بازیکنان از میان ۲۳ تن که در حال حاضر در آفریقای جنوبی مصروف مسابقات و کمپ تمریناتی هستند؛ انتخاب شده اند. 

به گفته بورد کرکت کشور در این کمپ تمریناتی فتنس، پرفارمنس و کارایی اعضای تیم ملی کرکت ارزیابی شده که در نتیجه بازیکنان موفق از سوی کمیته گزینش کریکت بورد افغانستان انتخاب شده.

دولت خان احمدزی رییس کمیته گزینش کریکت بورد افغانستان گفته است، که همه بازیکنان در نتیجه آمادگی‌های شش ماهه انتخاب شده اند و ابراز امیدواری کرد که تیم افغانستان در مسابقات یک روزه جام جهانی خوب بدرخشد.

او افزود: «به حیث مسوول کمیته گزینش مسوولیت داشتم، تا یک تیم موفق را انتخاب نمایم، موانع زیاد در پیشرو داشتیم، اما از میان شان بازیکنان موفق انتخاب نمودیم، تجارب، توازن مسابقه، اقلیم و کارکردگی آنان در نظر گرفته شده اند که از میان آنان هر بازیکن از خود توانایی نشان خواهد داد».

آقای احمدزی، بازگشت حمید حسن را به تیم ملی کرکت کشور «مژده خاص» عنوان کرد و گفت که برعلاوه این فتنس و توانایی وی را در مسابقات آینده ارزیابی خواهد کرد.

قرار است مسابقات جام جهانی سال ۲۰۱۹ به شکل لیگ به شمول افغانستان در میان 10 تیم برتر کرکت جهان از 30 می تا 14 جولای در بریتانیا برگزار شود.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>