تجلیل از نخستین پیروزی افغانستان در مسابقه تیست

| 31 March 2019, 12:04

بورد کرکت کشور شام روز شنبه (۳۰ مارچ) از نخستین پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان در یک مسابقه تیست در مقابل آیرلند، تجلیل کرد.

در این مراسم که سفیران کشورهای خارجی، مقامات بلند رتبه دولتی، مسوولین بورد کرکت کشور و بازیکنان تیم ملی، نماینده گان شرکت ها و کمپنی های خصوصی نیز حضور داشت، عزیزالله فضلی رئیس عمومی بورد کریکت افغانستان پیروزی تیم ملی کشور را در مسابقه تیست در برابر تیم آیرلند یک دست آورد بزرگ و تاریخی خواند و گفت که این پیروزی در تاریخ کرکت فراموش نخواهد شد.

آقای فضلی افزود: «در مسابقه اول که در برابر تیم ملی هندوستان داشتیم، گرچه پر دست آورد نبوده اما بعد از یک سال توانستیم که به میزبانی کریکت بورد افغانستان تیم آیرلند را به تفاوت بزرگ شکست دهیم. تیم افغانستان همچنان در مسابقات بیست آوره مقابل کشور یاد شده ریکاردها قابل ملاحظه را ثبت کردند و مسابقات یک روزه نیز بطور مساوی به پایان رسید».

افغانستان بعد از کشورهای انگلستان و پاکستان سومین کشور است که در ساختار مسابقه تیست کرکت در دومین مسابقه تیست حریف خود را به پا در آورد.

بازیکنان تیم ملی کرکت کشور در ۱۸ مارچ سال جاری در میدان راجیوگاندی دهراون هندوستان، آیرلند را در بازی‌ تِست با تفاوت هفت ویکت شکست داد.

آقای افضلی با اشاره به پلان‌های آینده بورد کرکت کشور برای جام جهانی مسابقات یک روزه کرکت که در ماه می سال جاری میلادی در انگلستان و ویلز برگزار می‌شود، گفت که اداره کرکت برای این مسابقات کاملاً اماده است.

او ابراز امیدواری کرد که تیم ملی کرکت کشور در این مسابقات نیز خوب بدرخشد.

در پایان این مراسم دو بازیکن موفق تیم ملی کرکت کشور حضرت الله زازی و عثمان غنی، که در مسابقات بیست آوره در مقابل آيرلند خوب درخشیده بودند از سوی بورد کرکت کشور تقدیر شدند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>