دیدار داوودزی با مقام‌های سیاسی و مذهبی پاکستان

| 9 January 2019, 12:40

شورای عالی صلح می‌گوید که محمدعمر داوودزی، رییس دبیرخانه این شورا در سفرش به اسلام‌آباد پاکستان، با وزیر خارجه و شماری از علمای دینی پاکستان دیدار و گفتگو کرده است.

آقای داوودزی، شام سه شنبه (۱۸ جدی) در دیدار با مولانا فضل‌الرحمان، رییس جمعیت علمای پاکستان، همکاری علمای آن کشور را در حمایت از پروسه صلح و آغاز گفتگوهای مستقیمِ حکومت و طالبان مهم گفته است.

سید احسان طاهری، سخنگوی شورای عالی صلح گفت که آقای داوودزی، در نخستین روز سفرش برعلاوه‌ی رییس جمعیت علمای اسلام پاکستان، با شاه محمود قریشی، وزیر خارجه‌ی آن کشور نیز دیدار و روی دو موضوع صحبت کرده است.

آقای طاهری، افزود: «یک موضوع آن حمایت پاکستان در رابطه به صلح افغانستان بود و برداشتن گام‌های عملی پاکستان که بیشتر ضرورت داریم در این بخش، چون ممد است به پروسه صلح افغانستان و با رهبر سیاسی – مذهبی پاکستان صحبت کردند در رابطه به نشست مشترک علمای افغانستان و پاکستان که قرار بود در ماه‌های گذشته وقت آن توسط پاکستان تنظیم شود در هماهنگی با ما، روی آن صحبت کردند».

سخنگوی شورای عالی صلح گفت که نیاز است تا دولت، رهبران سیاسی و نهادهای قانونی پاکستان برای اعتمادسازی پروسه صلح افغانستان گام‌های عملی بردارند.

به گفته‌ی وی، قرار است که در روزهای پیشِ‌رو هیأت افغانستان با مقام‌های سیاسی، نظامی و دینی پاکستان نیز گفتگوهایی داشته باشد که ملاقات با رییس ستاد ارتش پاکستان نیز در این دیدارها شامل است.

پیش از این، شورای عالی صلح گفته بود که هیأت افغانستان پس از سفر به اسلام‌آباد به برخی کشورهای منطقه از جمله ایران نیز سفرهایی خواهد داشت.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>