خلیل‌زاد چهارمین دور سفرش را به افغانستان و منطقه آغاز کرد

| 9 January 2019, 11:30

وزارت خارجه‌ی ایالات متحده امریکا می‌گوید که زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی این کشور در امور مصالحه افغانستان، چهارمین دور سفرش را به افغانستان و منطقه به روز سه شنبه آغاز کرد.

قرار است که آقای خلیل‌زاد در این سفر دو هفته‌یی (۸ تا ۲۱ جنوری) به هند، چین، پاکستان و افغانستان سفر کند. او با مقامات ارشد دولتی در هر کشور برای تسهیل حل و فصل سیاسی داخلی در افغانستان، ملاقات خواهد کرد.

بر بنیاد خبرنامه‌ای وزارت خارجه‌ی ایالات متحده امریکا، این کشور از تمایل مردم افغانستان و جامعه بینالمللی برای حل و فصل سیاسی که منازعه ۴۰ ساله را متوقف می‌کند، حمایت می‌کند و تأکید دارد که افغانستان هرگز بستری برای تروریزم بین‌المللی نخواهد بود.

وزارت خارجه‌ی ایالات متحده امریکا می‌گوید که خلیلزاد با مقامات دولتی افغانستان و دیگر طرف‌های ذینفع برای پشتیبانی و تسهیل فرایند صلح فراگیر در افغانستان ملاقات خواهد کرد و به مردم افغانستان کمک می‌کند تا یک روند مشترک را برای آینده کشورشان، طراحی کنند.

خبرنامه می‌گوید: «نماینده ویژه خلیلزاد، همکاری خود را با رییس جمهور غنی، رییس اجرایی عبدالله و دیگر طرف‌های سهیم افغانستان هماهنگ می‌کند تا روند صلح در داخل افغانستان را تضمین کند».

پیش از این نیز، آقای خلیل‌زاد، سه بار به کشورهای منطقه و افغانستان به منظور تسهیل روند گفتگوهای صلح و متقاعدساختن طالبان به گفتگوی رو در رو سفر کرده است. او با نماینده‌گان طالبان در قطر و امارات متحده‌ی عربی نیز دیدار کرد.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>