دسامبر ماه خونین برای مأمورین حکومت بود

| 1 January 2019, 12:04

گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، با نشر گزارشی از تلفات غیرنظامیان در جریان ماه دسامبر ۲۰۱۸ می‌گوید که در این ماه ۱۸۴ تن کشته و ۹۴ تن دیگر زخمی شده اند.

این گروه می‌گوید که در ۱۵ ولایت کشور، ۴۰ رویداد کشته و زخمی‌شدن غیرنظامیان به ثبت رسیده است. کابل با داشتن ۵۵ کشته و ۳۰ زخمی شاهد بیشترین تلفات بوده است و تنها ۴۷ غیرنظامی در حمله بر اداره حمایت از افراد دارای معلولیت و وزارت فواید عامه کشته و ۲۷ تن دیگر زخمی شدند.

گزارش با اشاره به حمله اخیر کابل می‌افزاید: «...در جمع آنها ۷ زن کشته شده و ۱۱ زن دیگر زخم برداشته اند. قابل یادآوری است که همه تلفات این درگیری و انفجار، بر جوانان تعلیم یافته و مامورین بخش ملکی حکومت وارد شده است».

به گفته‌ی گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، گفتگوهای صلح به سطح جهانی شدت یافته؛ اما با آنهم در برخی ولایات کشور، درگیری افزایش یافته که غیرنظامیان قربانی این درگیری‌ها می‌شوند.

این گروه، از سازمان ملل متحد و ایالات متحده‌ی امریکا می‌خواهد که به مصؤونیت غیرنظامیان توجه داشته باشند و خطاب به مخالفان مسلح تأکید می‌کند که بر شهرها و اماکن غیرنظامی حمله‌های گروهی را متوقف سازند.

این در حالی است که در ماه نوامبر افغانستان شاهد ۲۱۳ کشته و ۲۱۲ زخمی غیرنظامی بود.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>