تدابیر تازه برای جلوگیری از آلوده‌گی هوای کابل

| 25 December 2018, 15:36

با افزایش میزان آلوده‌گی در شهر کابل و انتقادات از عدم توجه حکومت، اداره ملی حفاظت محیط زیست و وزارت کار و امور اجتماعی، اوقات کاری کارمندان دولتی را به بخش تقسیم کرده است.

بربنیاد یک اعلامیه مشترک وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، رژیم کار ادارات دولتی را با واحدهای دومی‌شان در دو تایم کاری از تاریخ ۵ جدی الی اخیر حوت سال ۱۳۹۷ تنظیم کرده است.

در اعلامیه اوقات کاری شماری از وزارت خانه‌ها و ریاست ها از 7:30 صبح تا 3:30 بعد از چاشت تعیین شده است، اما اوقات کاری برخی ادارات دیگر از 8:30 تا 4:30 تعیین شده است.

در اعلامیه گفته شده که این اقدام به منظور جلوگیری از آلوده‌گی هوا در شهر کابل و ازدخام ترافیکی که منجر به تراکم گازات مضره و ذرات معلق در هوا در فصل زمستان می گردد، روی دست گرفته شده است.

اما شماری از شهروندان کابل، این اقدام حکومت را برای کاهش آلوده‌گی هوا چندان تاثیرگذار نمی‌داند.

محمدمصطفی یک باشنده کابل به کابل مانیتور گفت: " دلیل اصلی آلوده‌گی هوا استفاده از ذغال سنگ و پلاستیک مانند تیرهای موتر است که مردم به خاطر گرم کردن خانه‌های شان استفاده می‌کنند."

او گفت که این تدبیر تازه اداره ملی حفاظت محیط زیست و وزارت کار و امور اجتماعی تاثیر چندانی بر هوای کابل ندارد.

جمیله یک باشنده دیگر کابل به این باور است که یگانه راه جلوگیری از آلوده‌گی هوا، کاهش استفاده از ذغال سنگ است که حکومت می‌تواند با بلند بردن قیمت آن و کاهش قیمت گاز مردم به استفاده از گاز تشویق کند.

این در حالیست که با آغاز فصل زمستان، هوای شهر کابل به حدی خراب می‌شود که صدها شهروند کابل به بیماری‌های مختلف دچار شوند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>