پنجاه و چهار هزار نیروی امنیتی امنیت انتخابات را تامین خواهند کرد

| 3 October 2018, 13:39

وزارت دفاع ملی در هماهنگی با کمیسیون مستقل انتخابات و وزارت امور داخله، در کار تأمین امنیت انتخابات و انتقال مواد انتخاباتی به گونه مشترک هم‌کاری می‌کنند.

سخنگویان وزارت دفاع و وزارت داخله پیش از چاشت امروز در یک نشست خبری در کابل از انتقال تمام مواد انتخاباتی به تمام ولایات خبر داد.

به گفته این سخنگویان، بر اساس یک پلان امنیتی گسترده، کار تأمین امنیت انتخابات، انتقال مصوون مواد انتخاباتی، تأمین امنیت مراکز ومحلات رأی دهی، تأمین امنیت رأی دهندگان وتأمین امنیت کمپاین های انتخاباتی نامزدان انتخابات؛ اقدامات لازم انجام می‌شود.

نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت داخله گفت که برای تامین امنیت نامزدان، به کشف و استخبارات دستور داده شده تا به نحوی خوب امنیت انان را تامین کنند.

او با اشاره به حمله بر گردهمایی یک نامزد در ولایت ننگرهار گفت که این نامزد از برگزاری گردهمایی به نیروهای امنیتی خبر نداده بود تا امنیت آنان را تامین کنند.

رحیمی از نامزدان خواست تا برای تامین امنیت گردهمایی ها و برنامه های شان نهادهای امنیتی را در جریان قرار دهند.

معاون سخنگوی وزارت داخله گفت: "۵۴۰۰۰ هزار تن از نیروهای دفاعی و امنیتی در روز انتخابات به هدف تأمین امنیت ۵۱۰۰ مرکز رأی دهی که ۲۱ هزار محل رأی دهی را شامل می‌شوند، مشغول تأمین امنیت می باشند."

او افزود: ۳۶ درصد در میزان عملیات تهاجمی نیروهای دفاعی و امنیتی افزایش یافته و در میزان تلفات نیروهای امنیتی کاهش رونما شده است.

سخنگویان وزارتخانه های دفاع ملی وامور داخله به مردم اطمینان دادند که نیروهای دفاعی وامنیتی با تمام توان در تأمین امنیت تلاش می کنند، از هیچ امکاناتی در این زمینه دریغ نمی ورزند وبه هیچ فردی اجازه صدمه زدن ومداخله در روند ملی و دموکراتیک انتخابات را نخواهند داد.

این در حالیست که ناامنی و تهدیدات امنیتی یکی از چالش‌های بزرگ بر سر راه انتخابات به شمار می‌رود و شماری نامزدان در ولایت‌ها به دلیل تهدیدات امنیتی کمپاین‌های انتخاباتی شان را معدود کرده اند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>