افزایش ۴۷ درصدی آمار قربانیان ملکی در ماه جولای

| 1 August 2018, 15:25

آمار گزارش تازه‌ی گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی (CEPG) نشان می‌دهد که در ماه جولای آمار کشته‌شده‌گان ملکی نزدیک به ۴۷ درصد افزایش داشته است.

بر بنیاد این گزارش، ۲۳۲ فرد ملکی در جریان ماه جولای جان باخته و ۳۱۳ تن نیز زخم برداشته اند؛ اما در ماه جون ۱۵۸ غیرنظامی کشته و ۳۳۵ تن نیز زخمی شده بودند.

در گزارش آمده است که بیشترین افراد ملکی در جریان حمله‌های انتحاری و بمباردمان‌ها جان باخته اند. در این گزارش، ولایت ننگرهار در رأس ولایت‌هایی قرار دارد که شاهد بیشترین تلفات غیرنظامیان بوده است. 

گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، گفته است که کابل، پکتیا و کندز در رده‌های بعدی ولایت‌های دارای بیشترین قربانیان ملکی قرار دارند.

گزارش گفته است که خونین‌ترین حمله در ماه جولای، حمله بر اهل هنود و سیکهـ در ننگرهار بوده است و بیش از ۷۰ غیرنظامی در جریان ماه جولای در این ولایت کشته شده و بیش از ۵۰ تن نیز زخم برداشته اند.

پس از ننگرهار، کابل شاهد کشته‌شدن ۲۱ فرد ملکی در نتیجه‌ی حملات انتحاری بوده است و آمار زخمیان در پایتخت در جریان ماه جولای به بیش از ۸۰ تن رسیده است.

آمار گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی نشان می‌دهد که ۴۰ فرد ملکی نیز در جریان بمباردمان‌های هوایی نیروهای افغان و امریکایی بر زرمت پکتیا، چهاردره‌ی کندز و خوگیانی ننگرهار، کشته شده اند.

گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، متشکل از ۲۰ نهاد غیرحکومتی و مدنی است که در هر ماه، آمار قربانیان ملکی را نشر می‌کند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>