داعش بر منزل ولسوال نام‌نهاد طالبان در سرپل حمله کرد

| 17 July 2018, 16:45

مقام‌های سرپل می‌گویند که مهاجمان داعش، ظهر امروز بر منزل قاری شیرمحمد غضنفر، ولسوال نام‌نهاد طالبان حمله کردند که در نتیجه چندین جنگجوی طالبان کشته شده اند.

ذبیح‌الله امانی، سخنگوی والی سرپل، می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت ۱۱:۳۰ امروز در منطقه اجرینِ ولسوالی صیاد این ولایت به وقوع پیوسته است.

به گفته‌ی وی، دو مهاجم داعش که سوار بر موترسایکل بودند، مراسم ختم قرآن طالبان را هدف گلوله‌باری قرار داده و از محل فرار کرده اند.

او افزود که در این رویداد ۱۵ جنگجوی وابسته به گروه طالبان از پا در آمده اند که نور محمد، برادر ولسوالی نام‌نهاد طالبان نیز شامل آنان است.

ننگرهار

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید که داکتر سباگل، از فرماندهان ارشد داعش در ولسوالی خوگیانی کشته شده است.

به گفته‌ی وی، این فرمانده داعش، عصر دیروز هدف حمله‌ی پهپاد امریکایی قرار گرفت.

آقای خوگیانی، می‌گوید که داکتر سباگل، از افراد ماهر ماین‌ساز داعش بود و در چندین حمله بر افراد ملکی در شهر جلال‌آباد و ولسوالی‌های چپرهار و ده‌بالا دست داشت.

در همین حال، نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله، به خبرنگاران گفت که ریاست مبارزه با تروریزم این وزارت در عملیاتی در مومند دره‌ی ولایت ننگرهار، دو عضو داعش را بازداشت کرد.

آقای دانش، از این افراد حاجی روح‌الله و هجرت‌الله نام برد.

به گفته‌ی وی، حاجی روح‌الله مشهور به خاموش، معاون ولسوالی نام‌نهاد داعش در ولسوالی مومند دره بود و هجرت‌الله، مسوولیت جلب و جذب آن گروه را در آن ولسوالی به دوش داشت.

سخنگوی وزارت داخله افزود که از نزد این افراد اسلحه سبک و مهمات به دست آمده است.

 

داعش هنوز در مورد رد یا تأیید این رویدادها به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>