حادثه‌ی طبیعی در پنجشیر؛ امدادرسانی به شدت جریان دارد

| 14 July 2018, 19:47

وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گوید که در هماهنگی با نهادهای دولتی روند امدادرسانی عاجل بشری را در روستای پشغور حصه اول ولایت پنجشیر به سرعت به پیش می‌برد.

محمدعمر محمدی، رییس روابط خارجی و سخنگوی این وزارت، به کابل مانیتور می‌گوید که ۱۵۰خیمه، ۱۵۰ جوره لباس، ۱۵۰ بشکه آب، یک‌هزار و ۵۰ تخته کمپل، برای هر نفر ۵۰ کیلوگرام برنج، یک تُن لوبیا، ۱.۵۵ تُن ماش وطنی، ۱۷۲ کارتن کنسرو و روز سه وقت برای یک‌هزار تن از آسیب‌دیده‏‌گان این روستا، مواد غذایی گرم توزیع شده است.

به گفته‌ی محمدی، بازرگانان این ولایت نیز موادغذایی و غیرغذایی را به نیازمندان توزیع کرده اند.

دیگ، کاسه، چاینک، گیلاس، بالون گاز، فرش پلاستیکی، ستل آب، کمپل، ملاقه، خیمه، فرش، پیپ آب به طول پنج‌هزار متر، خرما، شیر و بسکویت شامل کمک‌های بازرگانان اند.

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌افزاید که تیم تخنیکی وزارت دفاع و ریاست فواید عامه ولایت پنجشیر، توانسته اند که حدود یک کیلومتر سرک را پاک کاری کنند و یک پل پیاده رو را برای رفت‌وآمد در این روستا بسازند.

محمدی می‌گوید که چهارونیم ملیون افغانی پول نقد از بودجه‌ی اضطراری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، برای آسیب‌دیدگان این ولایت اختصاص یافته است.

 

نیمه‌شب چهارشنبه‌ی هفته گذشته، بخشی از حوض طبیعی پس‌کندا واقع در بلندی‌های کوه پشغور ولایت پنجشیر تخریب شد که تلفات جانی و خسارات مالی به بار آورد.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>