دادگاه مبارزه با مواد مخدر ۱۲ تن را به بند محکوم کرد

| 10 July 2018, 16:14

مرکزعدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر و مسکرات اعلام کرد که دادگاه‌های ابتدایی و استیناف این مرکز، در یک هفته‌ی گذشته ۱۲ تن را در پیوند به شش قضیه‌ی جرایم قاچاق مواد مخدر و مسکرات به بند محکوم کرد.

جریان دادگاهی‌شدن این افراد به صورت علنی بوده است که محکومان، بین ۱۳ ماه تا پنج سال به زندان مجازات شده اند.

خالد مؤحد، سخنگوی این مرکز گفت که پولیس از این افراد حین قاچاق بیش از بیش از چهار کیلوگرام هیرویین، بیش از ۸۸ کیلوگرام تریاک،۳۶۰ کیلوگرام چرس، بیش از۶۵ کیلوگرام اسیدکلوراید، بیش از۲۴ لیترسودیم کارونیت‌کاربن بازداشت کرده بود.

به گفته‌ی وی، در هفته‌ی گذشته، نیروهای امنیتی؛ به ویژه پولیس مبارزه با مواد مخدر، شش تن در در پیوند به هفت قضیه‌ی قاچاق مبارزه با مواد مخدر بازداشت کرده اند.

آقای مؤحد، افزود: "از جمله‌ی بازداشت‌شده‌گان یک تن آن فردی است که می‌خواست هیرویین را با استفاده از شیوه‌های جاسازی در بطن و بکس سفری‌اش از میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی  به شهر دهلی کشورهندوستان، انتقال دهد".

این افراد از ولایت‌های کابل، نیمروز، بغلان، سرپل، لغمان وغزنی بازداشت شده اند.

سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر، گفت که پولیس از نزد این افراد بیش از یک کیلوگرام هیرویین، بیش از ۲۴ کیلوگرام تریاک، بیش از ۳۱ کیلوگرام مواد کیمیاوی، ۱۳۵ لیتر تیزاب، ۹۸۴ گرام شیشه را به دست آورده است.

همچنان پولیس، اضافه از دو میلیون و ۱۰۰هزار افغانی، ۶۰۰ دالر امریکایی و پنج‌هزار روپیه‌ی پاکستانی را نیز ضبط کرده است.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>