هشت تیم راه‌یافته به دور نهایی جام‌جهانی مشخص شد

| 4 July 2018, 10:55

در آخرین شب از دور یک هشتم بازی‌های جام جهانی فوتبال 2018 در روسیه، انگلستان کلمبیا را شکست داد و سویدن بر سویس پیروز شد و به مرحله یک‌چهارم راه یافتند.

در بازی دیشب نخست سویدن در برابر تیم سویس قرار گرفت و با تک گل فورسبرگ در دقیقه 66 بازی، سویدن برنده شد.

پس از این گل سویس، حملات زیادی را بالای دروازه سویدن ترتیب داد، اما موفق نشد که دروازه سویدن را باز کند و به این ترتیب سویدن به جمع هشت تیم راه یافت.

گول انگلستان در دقیقۀ ۵۷ رقابت با یک ضربۀ پنالتی توسط هری کین، کپتان آن تیم وارد دروازۀ کلمبیا شد.

مهاجم کلمبیایی در دقیقۀ ۸۱ بازی، یک فرصت طلایی را در محوطۀ جزای انگلستان از دست داد و نتوانست توپ را از ساحۀ کمتر از ۱۸ متر وارد دروازه کند، اما کلمبیایی ها، از پا ننشسته و با تلاش و حملات پیهم در دقیقۀ ۹۳ بازی نتیجۀ رقابت را مساوی ساختن

در بازی دوم دیشب نخست هری کین در دقیقه 81 از روی نقطه پنالتی گل زنی کرد و انگلیس را یک صفر پیش انداخت. اما بازیکنان کلمبیا پس از تلاش‌های زیاد در دقیقه 93 بازی با زدن گل بازی را مساوی کردند.

دو تیم در وقت‌های اضافی نتوانست دروازه یک دیگر را باز کنند و برای تعیین سرنوشت تیم برنده باید ضربات پنالتی می‌زدند.

در ضربات پنالتی انگلیس بازی را با نتیجه 3- 4 برنده شد و به یک چهار نهایی راه یافت.

با این برد، انگلستان پس از ۱۲ سال است که به دور یک‌چهار رقابت های جام جهانی فوتبال راه میآبد.

هشت تیم راه‌فاته به دور بعدی جام جهانی روسیه عبارتند از یوروگوی، فرانسه، برازیل، بلجیم، کروشیا، سویدن، انگلستان و روسیه، میزبان جام، تیم های اند که در دور بعدی حذفی به میدان خواهند رفت.

در دوره یک‌چهارم نهایی که روز جمعه آغاز می‌شود، تیم‌های فوتبال سویدن و انگلیستان، فرانسه و یوروگوی، بلجیم و برازیل و روسیه با کروشیا بازی خواهند کرد.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>