کنفرانس آسیایی کاهش خطرات حوادث در منگولیا

| 3 July 2018, 13:32

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث کشور، اعلام کرد که کنفرانس کشورهای آسیایی پیرامون کاهش خطرات حوادث ساعت ۴:۰۰ عصر سه شنبه (۱۲ سرطان) در منگولیا آغاز می‌شود.

قرار است که این کنفرانس را معاون نخست وزیر منگولیا با ایراد سخنانی افتتاح کند.

نجیب‌آقا فهیم، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث کشور در رأس هیأتی ۱۶ نفری به این کنفرانس شرکت خواهد کرد.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، در اعلامیه‌ای گفته است: "وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث و رئیس هیأت افغانستان، فردا بیانیۀ شان را پیرامون اولویت‌های کاهش خطرات و از نحوۀ پیشرفت تطبیق چارچوب سندای و نظارت از آن در افغانستان، پیشکش خواهد نمود".

بر بنیاد معلومات این وزارت، در این کنفرانس، سه‌هزار تن از کشورهای آسیایی شرکت خواهند کرد.

کنفرانس وزیران کشورهای آسیایی در خصوص کاهش خطرات حوادث، در هر دو سال، یک بار به منظور نظارت از پیشرفت چهارچوب سندای برگزار می‌شود.

دفعۀ قبل، هند میزبان این نشست بود و این بار در شهر آلان‌باتور پایتخت منگولیا برگزار می‌گردد.

سندای چارچوبی است که در سال ۲۰۱۵ میلادی، ۱۸۷ کشور آن را در شهر سندای جاپان تصویب کردند.

افزایش در تعداد کشورها با داشتن راهبردهای ملی و محلی برای کاهش خطرهای حوادث تا سال ۲۰۲۰، افزایش دسترسی به سیستم‌های هشداردهی قبلی و معلومات کاهش و ارزیابی خطرها برای مردم تا سال ۲۰۳۰، توسعه همکاری‌های بین‌المللی برای کشورهای رو به توصعه از طریق حمایت پایدار برای تطبیق این چارچوب، اهداف شامل این راهکار جهانی استند.

همچنان، کاهش خسارات ناشی از حوادث به زیربناها و جلوگیری از اختلال در خدمات اساسی، کاهش خسارات مستقیم اقتصادی ناشی از حوادث در رابطه به تولید ناخالص جهانی تا سال ۲۰۳۰، کاهش تعداد افراد متأثیرشده از حوادث در سطح جهان تا سال ۲۰۳۰ و کاهش در مرگ و میر ناشی از حوادث به سطح جهان تا سال ۲۰۳۰ میلادی، از دیگر اهداف استند که در این سند جا داده شده اند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>