دادگاه مبارزه با مواد مخدر ۲۱ تن را به بند محکوم کرد

| 26 June 2018, 12:37

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد که در جریان هفته‌ی گذشته، ۲۱ تن در پیوند به ۱۴ قضیه‌ی جرایم قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکولی دادگاهی و به بند محکوم شده اند.

حد اقل جزای این افراد یک سال و شش ماه و حد اکثر آن ۱۶ سال بند در دادگاه‌های ابتدایی و استیناف مرکز عدلی و قضایی تصمیم گرفته شده است.

بر بنیاد خبرنامه‌ای این مرکز، جریان دادگاهی‌شدن این افراد علنی بوده است.

این مرکز همچنان گفت که هشت تن به شمول یک خانم، در پیوند به ۹ قضیه‌ی قاچاق مواد مخدر در این مدت بازداشت و به نهادهای عدلی جهت بازپرسی فرستاده شده اند.

خبرنامه‌ی این مرکز افزود: "از جمله‌ی بازداشت‌شده‌گان ۴ تن آن افرادی اند که می‌خواستند مواد مخدر از نوع هیرویین را با استفاده از شیوه‌های جاسازی در بطن و بکس‌های سفری شان از میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی به شهر دهلی کشور هندوستان انتقال دهند که از سوی مؤظفین پولیس و سارنوال موظف مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر شناسایی و بازداشت شدند".

همچنان پولیس مبارزه با مواد مخدر در جریان یک هفته گذشته، بیش از۴۷ کیلوگرام هیرویین، اضافه از یک تُن تریاک، بیش از یک تُن چرس، بیش از ۱۷ کیلوگرام مورفین را از نزد قاچاقبران در نقاط مختلف کشور به دست آورده است.

از سوی دیگر، معینیت مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد که در جریان ۷۲ ساعت گذشته ۳۲ عملیات مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور راه‌اندازی شده است.

بر بنیاد خبرنامه‌ای این نهاد، در این عملیات ۳۹ کیلوگرام مواد مخدر (هیرویین، تریاک، چرس، امفیتامین، تابلیت K و مشروبات الکولی) به دست پولیس افتاده است.

خبرنامه گفت: "در پیوند به قضایا ۳۸ تن مظنون بازداشت گردیده اند".

ولایت‌های ننگرهار، نیمروز، هرات، خوست، کابل، بغلان، بادغیس، سرپل و بدخشان شامل عملیات بوده اند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>