اسپانیا و پرتگال صعود کردند، ایران و مراکش حذف شدند

| 26 June 2018, 09:37

در آخرین بازی گروه "بی" جام جهانی فوتبال 2018 روسیه، اسپانیا با نتیجه دو بر دو و پرتگال با ایران یک – یک مساوی کردند، اما اسپانیا و پرتگال صعود کردند و ایران و مراکز حذف شدند.

از گروه "بی" اسپانیا در برابر مراکش قرار گرفت که برای مراکش خالد بوطیب و یوسف ال‌نصیری گل‌زنی کردند و برای اسپانیا ایسکو و آسپاس اسپانیا گل زدند.

در بازی دیگر این گروه که همزمان برگزار شده بود، تیم پرتگال در نیمه اول بازی با گل دقیقه ۴۴ ریکاردو کوارشما از ایران پیش افتاد و نیمه نخست با همین نتیجه پایان یافت.

در نیمه دوم پرتگال با خطایی که بازیکنان ایران بالای مهاجم پرتگال مرتکب شدند صاحب ضربه پنالتی شدند، اما ضربه رونالدو را علی‌رضا بیرانوند دروازه‌بان ایران دفع کرد تا بعد از مسی، رونالدو نیز نتواند ضربه پنالتی را در این جام جهانی به گل تبدیل کند.

در لحظات آخر بازی در با برخورد توپ به دست بازیکنان پرتگال ایران صاحب پنالتی شد و انصاری فرد این پنالتی را به گل تبدیل کرد تا بازی با نتیجه یک- یک پایان یابد.

از این گروه اسپانیا به عنوان تیم اول و پرتگال به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شدند.

در گروه اول نیز دو بازی هم‌زمان برگزار شد که اروگوئه روسیه میزبان را با نتیجه 3- صفر شکست داد و عربستان نیز مصر را با نتیجه 2 بر یک شکست داد.

از این گروه نیز روسیه و اروگوئه به مرحله یک‌هشتم راه یافتند، اما مصر و عربستان از ادامه رقابت‌ها حذف شدند.

در مرحله یک‌هشتم اسپانیا با روسیه، و پرتغال با اروگوئه بازی خواهند کرد.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>