پروژه‌ی ۳۰ کیلووات انرژی خورشیدی در کابل افتتاح شد

| 22 May 2018, 14:11

شرکت برشنا اعلام کرد که نخستین پروژه‌ی تولید انرژی خورشیدی که بر بام این شرکت در دهمزنگ کابل، طراحی شده است، به روز سه شنبه افتتاح شد.

امان‌الله غالب، رییس اجرایی برشنا، گفت که این پروژه ۳۰ کیلووات برق خورشیدی را تولید می‌کند و مصرف حدود ۱۲۰ کیلووات ساعت انرژی برق شرکت برشنا و ریاست کابل برشنا را فراهم کند.

آقای غالب، افزود "با در نظرداشت این طرح، در بام‎های ادارات دولتی و منازل مسکونی تجهیزات تولید انرژی برق آفتابی نصب و صاحبان خانه‏‌ها به جای برق آبی و حرارتی از برق آفتابی استفاده خواهند کرد."

این نیروگاه تولیدی انرژی خورشیدی به باطری‌ها ذخیره‌یی متصل نیست؛ بلکه به گفته‌ی مقام‌ها مستقیم به شبکه وصل است که تنها روزانه انرژی برق را تولید می‌کند.

بر بنیاد معلومات شرکت برشنا، با عملی‌شدن این طرح در مرحله نخست، پانزده میگاوات برق برای شماری از وزارت‌ها و نهادهای دولتی فراهم خواهد شد و در مرحله دوم برنامه، نصب ابزار تولید انرژی آفتابی بر بامِ خانه‌ها آغاز می‌شود.

دفتر همکاری‌های بین‌المللی آلمان (GIZ) حامی مالی این پروژه است که تطبیق و تحت نظارت مدیریت انرژی قابل تجدید برشنا شرکت، به پایه اکمال رسیده است.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>