رییس‌ جمهور غنی از مردم کندز پوزش خواست

| 16 May 2018, 15:37

رییس‌ جمهور محمداشرف غنی، در دیدار با شماری از بزرگان، علمای دینی و خانواده‌های قربانیان افراد ملکی رویداد دشت ارچی ولایت کندز، از آنان پوزش خواسته است.

بربنیاد یک خبرنامه‌ی ریاست جمهوری، آقای غنی ضمن غم‌شریکی با باشنده‌گان کندز، گفته است که حکومت به‌ خاطر وقوع این رویداد پوزش می‌خواهد.

در خبرنامه به نقل از رییس‌ جمهور گفته است که تفاوت میان فتنه‌گران و حکومت قانونی همین است که حکومت قانونی از اشتباهاتی که در حق ملت صورت گرفته، پوزش می‌خواهد.

در این نشست باشنده‎‌گان کندز به منظور جلوگیری از تکرار این گونه رویدادها و به‌خاطر تحقق عدالت و غمشریکی با خانواده‌های قربانیان، خواهان برخورد قانونی با عاملان این رویداد شده اند.

رییس جمهور به اشتراک کننده‌گان نشست گفته است که به مسوولان مربوطه هدایت‌داده تا به قربانیان ملکی رویدادهای متذکره رسیدگی بیشتر صورت گیرد و حکومت برعلاوۀ جبران خسارات وارد شده به مدرسه متذکره، منار یادبود به نام شهدا و مسجد جامع برای مردم آسیب دیدۀ منطقه، اعمار می‌کند.

سربازان ارتش حدود یک و نیم ماه پیش در یک گردهمایی سران طالبان را در ولسوالی دشت ارچی کندز مورد حمله هوایی قرار داد که بربنیاد گفته های مقامات ارتش ۳۶ تن کشته و ۷۶ تن دیگر زخمی شدند که در میان کشته شده‌گان و زخمی‌ها شماری از فرماندهان طالبان نیز شامل بود.

اما یک هفته پس از این رویداد هیات معاونت ملل متحد برای افغانستان ((UNAMA گزارشی را نشر کرد که بربنیاد آن ۳۰ تن از کشته‌گان، ۵۱ تن از زخمیان این رویداد غیرنظامیان به ویژه کودکان بوده اند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>