وعده ناتو برای کمک به امنیت انتخابات افغانستان

| 26 April 2018, 17:17

ینس‌ستولتنبرگ، دبیرکل پیمان اتلانتیک شمالی (NATO) گفته است که در تامین امنیت انتخابات با نیرو های امنیتی افغانستان همکار می‌کند.

او که امروز و پیش از آغاز نشست وزرای خارجه ناتو در بروکسل با خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت: "ما از نیروهای امنیتی افغان با در دسترس گذاشتن امکانات آموزشی، مشاوره و تمویل مالی حمایت می کنیم. این سهم اصلی ما در کمک به حفظ امنیت در زمان برگزاری انتخابات است."

دبیرکل ناتو افزود که این این نقش ناتو محدود خواهد بود.

در حالی‌که طالبان با رد پیشنهاد حکومت افغانستان از آغاز عملیات بهاری شان به نام "خندق" خبر داده است، ینس‌ستولتنبرگ در نشست خبری‌اش بار دیگر بر آوردن طالبان به پای میز مذاکره تاکید کرد.

او افزود: " ما به آموزش دهی، مشاوره و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه خواهیم داد. ما می خواهیم شرایط لازم را برای متقاعد کردن طالبان به آمدن بر سر میز مذاکره و پیداکردن یک راه حل صلح آمیز فراهم کنیم."

به گفته دبیر کل ناتو، طالبان باید بدانند که در میدان‌های جنگ پیروز نمی‌شوند.

در دومین روز نشست وزرای خارجه ناتو، جنرال جان نیکولسن، فرمانده عمومی ماموریت حمایت قاطع (RS) در افغانستان، و کورنلیوس سیمرمن، نمایندۀ ارشد ملکی ناتو برای افغانستان، نیز شرکت و در مورد وضعیت افغانستان به وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو سخنرانی کند.

این در حالیست که در پی حمله بر یک مرکز توزیع تذکره در کابل که باعث جان باختن 60 تن و زخمی شدن بیش از 100 گردید، نگرانی از امنیت انتخابات میان مردم بیشتر شده است، هرچند حکومت افغانستان از تامین امنیت انتخابات وعده داده است.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>