طالبان در سرپل با اسلحه دوربین‌دار مجهز شده اند

| 15 April 2018, 11:41

مقام‌ها در سرپل تأیید کرده اند که جنگجویان طالبان در این ولایت با اسلحه‌ی پیشرفته و دوربین‌دار مجهز شده اند.

ذبیح‌الله امانی، سخنگوی والی سرپل به خبرنگاران گفته است که در حال حاضر، اسلحه‌ی تک‌تیرانداز در اختیار جنگجویان طالبان قرار گرفته است.

به گفته‌ی وی، تا اکنون روشن نیست که از چه طریقی طالبان به این گونه اسلحه دست یافته اند.

آقای امانی، این مسأله را نگران‌کننده خوانده و تأکید کرده است که طالبان اکثراً هنگام حمله‌های تهاجمی از سلاح دوربین‌دار نیز استفاده می‌کنند.

او گفته است: "نگرانی‌های زیادی را ما هم از این ناحیه داریم، اینها به سلاح‌های پیشرفته و دوربین دار و تک‌تیرانداز دست پیدا کرده اند که حملات را با استفاده ازاین سلاح‌ها بالای نیروهای امنیتی ما انجام داده اند".

در تازه‌ترین حمله‌ی طالبان بر پاسگاه‌های ملیشه‌های محلی دیشب در ولسوالی سانچارک، ۱۱ نیروی خیزش مردمی کشته شدند.

سخنگوی والی سرپل تأیید کرده است که در این حمله یکی از افراد ارشد طالبان نیز هلاک گردیده است.

او گفته است: "فردی به نام نورالدین که یکی از سرگروپان دشمن است و همچنان یک تک تیرانداز ونشان‌زن ماهر هم است، سه نفر از دشمن هم زخمی شده و چهار نفر شان زخمی شد".

نگرانی مقام‌های سرپل در حالی مطرح می‌شود که پیش از این نیویارک تایمز گزارش داده است که طالبان به دوربین‌های شب‌بین دست یافته و در حمله‌های شبانه از آن استفاده می‌کنند.

این روزنامه با استناد از سخنان از مقام‌های امریکایی نگاشته است که طالبان به دلیل دست‌یافتن به دوربین‌های شبانه، حمله‌های شان را در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ دو برابر افزایش داده اند.

به نقل از این روزنامه، تجهیزات پیشرفته نظامی ارتش افغانستان به دست طالبان افتاده است؛ اما وزارت دفاع کشور، گفته است که تجهیزات نظامی ارتش در میدان‌های نبرد تخریب شده و یا هم از بین رفته است که قابل استفاده نمی‌باشد.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>