یک پناهجو در آلمان به جرم قتل یک دختر به حبس ابد محکوم شد

| 22 March 2018, 15:26

دادگاه ایالت فرایبورگ آلمان، حسین خاوری یک پناهجوی افغانی را به جرم تجاوز جنسی و قتل یک دانشجوی آلمانی امروز به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش رسانه‌های آلمانی، دادگاه تشخیص داده که حسین خاوری در اکتبر ۲۰۱۶ و شب‌هنگام ماریا.ال، دانشجوی ۱۹ ساله را که داوطلبانه در کمپ پناهجویان کار می‌کرد، از بایسکیل به پایین پرت کرده و به او تجاوز کرده است.

دادگاه گفته است که خاوری بعدا در حالی‌که قربانی‌اش زنده بود، وی را به رودخانه درایزم پرتاب کرده و پس از غرق شدن جان باخته است.

پس از بازداشت متهم، مشخص شده است که وی در سال 2014 نیز به اتهام هل‌دادن که منجر به مرگ یک خانم شده بود، در یونان نیز به 15 سال زندان محکوم شده بود، اما در سال 2015 به دلیل نبود جا در زندان، آزاد شده بود.

خاوری هنگام ورودش به آلمان، خودش را 17 ساله معرفی کرده بود و هنگام بازداشت نیز گفته بود که زیر سن قانونی قرار دارد، اما بعدا مشخص شد که وی هنگام جرم 22 سال عمر داشته است.

این پناهجو بدون این که هیچ اسنادی با خود داشته باشد، خود را شهروند افغانستان معرفی کرده بود، در حالی‌که شک‌های در مورد امکان این که وی شهروند ایران باشد نیز مطرح شده بود.

این جنایت سر و صداهای زیادی را در آلمان به همراه داشت و مخالفان حکومت سیاست‌های مهاجرت حکومت را مورد انتقاد شدید قرار دادند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>