فارغان اکادمی سیواس ترکیه در مناطق امن گماشته می‌شوند

| 13 March 2018, 17:15

ویس‌احمد برمک، وزیر امور داخله گفته است، خانم‌هایی که از اکادمی سیواس ترکیه فارغ شده اند؛ در مناطق امن به وظیفه گماشته خواهند شد.

به نقل از اعلامیه‌ای وزارت داخله، آقای برمک که امروز در مراسم فراغت نزدیک به ۲۵۰ تن از افسران و ساتمنان زن در اکادمی پولیس سیواس ترکیه صحبت می‌کرد، گفته است که تلاش می‌کند تا روند جذب زنان به صفوف پولیس ساده‌تر گردد.

او خطاب به این فارغان افزوده است: "به خاطر تعیینات شما در بست‌های مناسب یک کمیته خاص را ایجاد کرده ام و شخصاً از اجراآت آن نظارت می‌نمایم و شما را در مناطق امن در بخش‌های اداری تعیین می‌نمایم و تمام حقوق و امتیازات شما بعد از این به وجه احسن اجرا خواهد شد".

قرار است که این فارغان، فردا از ترکیه به کابل برسند.

به گفته‌ی آقای برمک، با توجه به مسایل فرهنگی و دینی، حضور زنان در پولیس لازمی است.

او تأکید کرده است که آزار و اذیت خانم‌ها در پولیس غیرقابل تحمل است و با عاملان آن برخورد جدی خواهد کرد.

آقای برمک گفته است: "ما تلاش می‌کنیم تا بیشتر از پیش فضای مصؤون کاری را در صفوف پولیس و بخش‌های مختلف وزارت امور داخله برای پولیس زن فراهم سازیم".

تلاش‌ها برای حضور زنان در پولیس در حالی است که بر اساس راهبرد وزارت داخله باید شمار آنان به ده‌هزار تن می‌رسید؛ ولی اکنون نزدیک به چهارهزار خانم در صفوف پولیس فعالیت دارند.

پیش از این، آقای برمک در کابل گفته بود که در سال پیشرو، شمار خانم‌ها در پولیس افزایش خواهد یافت و از مردم، نهادهای مدنی و فعالان حقوق زنان خواسته بود که این وزارت را در این بخش یاری رسانند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>