ناتو از موقف مصالحه‌ی افغانستان پشتیبانی کرد

| 5 February 2018, 17:34

رییس جمهور غنی پیش از چاشت روز دوشنبه با کورنلیوس زیمرمن، نماینده‌ی ملکی ناتو در ارگ دیدار کرده است.

در این دیدار، آقای زیمرمن، ضمن سپردن پیام هم‌دردی دبیرکل ناتو به رییس جمهور در رابطه به رویدادهای خونین اخیر، بر حمایت همه‌جانبه‌ی این سازمان از افغانستان در شرایط دشوار تأکید کرده است.

ارگ در خبرنامه‌ای به نقل از وی نوشته است: "کشورهای عضو سازمان ناتو از رهبری رییس‌ جمهور غنی قدردانی می‌کند و همچنان از موقف رییس‌ جمهور در این شرایط خاص که تنها با آن‌ عده طالبانی که طرف‌دار وحشت و جنایت در افغانستان نیستند و نه هم مسوولیت حملات اخیر را پذیرفته اند، مذاکرات صلح صورت می‌گیرد، استقبال می‌کنند".

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌گردد که دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده‌ی امریکا شریک مهم ناتو با قاطعیت گفته است که هیچگونه مذاکراتی با طالبان نمی‌کند؛ چون طالبان چپ و راست غیرنظامیان را می‌کشند.

از سوی دیگر، آقای زیمرمن، بر مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها تأکید کرده است.

رییس جمهور غنی، در این دیدار گفته است که تروریزم، امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کند و مبارزه با این پدیده مبارزه‌ای مشترک است.

آقای غنی بار دیگر گفته است: "صلح خواست همه، به خصوص مردم افغانستان می‌باشد. جنگ انتخاب ما نیست و آنانی که به‌جای صلح جنگ می‌خواهند، نیروهای امنیتی و دفاعی ما از طریق مبارزه جدی، آنان را سرکوب خواهند کرد".

رییس جمهور به طور کنایه به پاکستان گوشزد کرده است که پرورش هراس‌افگنان به نفع هیچ کسی نیست و باید کشورهای منطقه در راستای مبارزه با دهشت‌افگنی سهم بگیرند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>