مردان خشم‌گین در تخار یک زن را شکنجه کرده اند

| 2 February 2018, 18:40

حکومت افغانستان در پی نشر یک ویدیویی که در آن مردان خشمگین یک خانم را در تخار شکنجه می‌کنند، به مسوولان محلی در آن ولایت دستور داده تا این موضوع را جدی پی‌گیری کنند.

این ویدیو ظاهرا از سوی یکی از کسانی که در محل حضور داشته گرفته شده و در روزهای اخیر در رسانه‌های اجتماعی نشر شده است.

 مسوولان محلی گفته اند که این رویداد سه ماه پیش در ولسوالی چاه آب تخار رخ داده است.

در ویدیو چند مردم خشم‌گین در حالی که به این خانم که چادری نیز بر سر دارد، دشنام داده و با چوب‌های که به دست دارند، حمله می‌کنند.

شماری از مردان و جوانان دیگر نیز این وضعیت را مشاهده کرده و در جریان لت و کوب این خانم، شعارهای الله و اکبر نیز سر می‌دهند.

بلال صدیقی سخنگوی کمیسیون مستقل حقوق بشر گفته است که این رویداد در منطقه تحت کنترول دولت رخ داده است و عاملان آن باید بازداشت شده و تحت پیگرد قرار بگیرند.

منیره یوسف‌زاده سخنگوی اداره مستقل ارگان‌های محلی در فیسبوکش نوشته که عبدالمتين بيک، رییس آن اداره به والی تخار و ساير مسوولان محلی هدايت داده تا این رویداد را بررسی کرده و متهمان را به پنجه قانون بسپارند.

متین بیک گفته است: "اداره محلی تخار مكلف است كه موضوع محكمه صحرايی زنی را در ولسوالی چاه آب، بررسی نموده و متهمين را به پنجه قانون بسپارد و گزارش اقدامات‌شان را به اداره ارگان‌های محلی ارسال نمايد."

هرچند تاکنون جزییات این محکمه صحرایی  معلوم نیست، اما برخی منابع محلی گفته اند که این مردان در پی مشکوک شدن بر این زن مبنی بر داشتن رابطه نامشروع، وی را شکنجه کرده اند.

این بار نخست نیست که در ساحات تحت اداره حکومت افغانستان، مردان به دلایل مختلف دست به محکمه صحرایی می‌زنند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>