شورای امنیت ملی گفتگو روی تقرری افراد جمعیت را رد کرد

| 4 January 2018, 16:18

در جریان این هفته، برخی گزارش‌هایی نشر شد که نماینده‌گانی از حزب جمعیت، روی شروط برکناری عطامحمد نور، والی پیشین بلخ و تقرری شماری از اعضای این حزب به سمت‌های دیپلماتیک و امنیتی با شورای امنیت ملی و ریاست جمهوری مذاکره کرده اند.

اما، در پی نشر این گزارش‌ها که از "یک منبع معتبر حکومتی" نقل شده است، شورای امنیت آن را رد کرده است.

محمد حنیف اتمر، رئیس شورای امنیت ملی کشور در صفحه توییترش نگاشته است "شماری از رسانه‌ها به نقل از یک منبع معتبر حکومتی خبرهایی را به نشر رسانده اند که گویا حزب محترم جمعیت اسلامی در جریان مذاکرات در رابطه به تقرر بعضی افراد در سمت‌های دولتی پینشهاده نموده اند. این خبر حقیقت ندارد و ما آنرا تکذیب می‌نماییم".

گفته می‌شود که به نماینده‌گی از حزب جمعیت، صلاح‌الدین ربانی، محی‌الدین مهدی، ستار مراد و واقف حکیمی و حنیف اتمر، معصوم ستانکزی و سلام رحیمی به نماینده‌گی از حکومت در این مذاکره حضور داشته اند.

دو وزارت، دو سفارت، یک ولایت و یک فرماندهی پولیس، از خواست‌هایی بوده اند که به نقل از گزارش‌ها نماینده‌گان حزب جمعیت آن را در جریان این مذاکرات مطرح کرده اند.

پیش از این، عطامحمد نور، والی برکنارشده‌ی بلخ گفته است، تمام صلاحیت را در مورد بودن و نبودن وی در مقام ولایت بلخ شورای رهبری جمعیت خواهند گرفت.

او همچنان گفته است که اگر مذاکرات با ارگ، نتیجه ندهد، مردم را به نافرمانی‌های مدنی فرا می‌خواند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>