صدها خانواده در چندین ولایت کمک‌های زمستانی دریافت کردند

| 31 December 2017, 16:48

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان کشور می‌گوید که به روز یکشنبه به همکاری برنامه غذایی جهان برای بیش از سه‌هزار خانواده در ولایت‌های ارزگان، غور و کنر کمک‌های خوراکی و غیرخوراکی توزیع گردید.

به گفته‌ی این وزارت، سه‌هزار خانواده که در جریان نبردهای مسلحانه از ولسوالی‌های شهید حساس، خاص ارزگان و گیزاب به ترینکوت مرکز ولایت ارزگان بیجا شده بودند، کمک‌های خوراکی چون آرد، روغن، حبوبات و نمک توزیع شد.

برای هر یک از این خانواده‌ها ۱۵۰ کیلوگرام آرد، ۱۳ کیلوگرام روغن، ۱۲ کیلوگرام دال‌نخود و یک کیلوگرام نمک توزیع گردیده است.

 هم‌چنان این وزارت در خبرنامه‌ای می‌گوید: "ریاست امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان ولایت غور به همکاری برنامه غذایی جهان (WFP) برای صد خانواده که از بخش‌های ناامن ولسوالی‌های دولینه، تیوره، فیروز کوه و بخش‌های مرکزی غلمین ،به مرکز این ولایت بیجاشده اند، مساعدت غذایی توزیع کرد".

از سوی دیگر، برخی کمک‌های دیگر وزارت امور مهاجرین و نهادهای امدادرسان، شامل کمک‌های غیرخوراکی می‌شود.

صد خانواده بیجاشده در ولایت کنر، امروز از طریق برنامه کمک‌های زمستانی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان و نهادهای همکار، یک تخته سولر، یک دانه بطری و لوازم جانبی به دست آورده اند.

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان می‌گوید که از شیوه‌های گوناگون برای کمک‌رسانی به بیجاشده‌گان و برگشته‌گان نیازمند کمک‌رسانی صورت می‌گیرد.

به همین منظور، امروز تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان این وزارت و مؤسسۀ آرزو امضا شد که ارزش آن بیش از ۴۳هزار دالر امریکایی است.

بر اساس این تفاهم‌نامه قرار است که طرف قرارداد وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان ۵۰ خانواده بیجاشده و برگشته‌ی نیازمندان را تحت پوشش قرار دهد و در بخش‌های قالین‌بافی و بهبود وضعیت زنده‌گی زنان روستایی کمک کند. 

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>