عبدالله خواهان همکاری امریکا و روسیه در مبارزه با تروریسم شد

| 4 December 2017, 12:15

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور، در دیدار با سرپرست معاونیت وزرات امور خارجۀ امریکا برای جنوب و مرکز آسیا خواهان همکاری روسیه و امریکا در مبارزه علیه تروریسم در افغانستان شده است.

داکتر عبدالله امروز با الیس ویلز سرپرست معاونیت وزرات امور خارجۀ امریکا در کابل ملاقات کرده است.

بربنیاد یک خبرنامه ریاست اجراییه، داکتر عبدالله با اشاره به سفر اخیرش به نشست شانگهای و ملاقات با سران کشورهای منطقه گفته است که کشورهای عضو شانگهای به ویژه روسیه در مبارزه با تروریسم در افغانستان و همکاری با ایالات متحده در این زمینه ابراز آماده‌گی کرده‌اند.

در خبرنامه آمده است که الیس ویلز سرپرست معاونیت وزرات امور خارجۀ امریکا برای جنوب و مرکز آسیا نیز گفته است که کشورش آمادۀ همکاری با روسیه در مبارزه با تروریسم در افغانستان می‌باشد.
هم‌چنان در خبرنامه گفته شده که داکتر عبدالله در این دیدار باردیگر بر از میان برداشتن پناه‌گاه‌ها و مراکز تجهیز و تمویل تروریستان تأکید کرد و گفته است که از اعلام استراتژی واشنگتن در قبال افغانستان و جنوب آسیا تا کنون، هیچ تغییری در سیاست‌های پاکستان به میان نیامده است.

رییس اجراییه گفته است که باید پاکستان در مبارزه با تروریسم، از میان برداشتن پناه‌گاه‌های هراس‌افگنان و روند گفت‌وگوهای صلح با افغانستان همکاری صادقانه نماید.

رییس اجراییه کشور به فراهم‌شدن بسترها و پیش‌نیازهای مذاکرات صلح پا فشرد و گفت که بدون پرداختن به پایگاه‌های هراس‌افگنان دست‌یافتن به صلح دشوار است.

در خبرنامه آمده است که خانم ویلز با اشاره به سفر وزیر دفاع امریکا به اسلام‌آباد گفته است که پاکستان نه تنها تا کنون هیچ اقدام جدی در مبارزه با هراس‌افگنی و از بین‌بردن مراکز تروریستان نکرده؛ بلکه حافظ سعید، رهبر لشکر طیبه را نیز از بند آزاد کرده است.

به گفته وی ایالات متحده امریکا خواهان تغییر در سیاست‌های پاکستان می‌باشد و این کشور باید در مبارزه با هراس‌افگنی همکاری نماید.

بربنیاد معلومات خبرنامه ریاست اجراییه، سرپرست معاونیت وزارت خارجۀ امریکا بر پا برجابودن راهبرد  کشورش در قبال افغانستان و جنوب آسیا تأکید کرده و گفته است که خواهان تحکیم و استحکام حکومت و هم‌چنان تسریع روند اصلاحات و برپایی انتخابات در موقع تعیین شده می‌باشند.

هرچند داکتر عبدالله در این نشست از تعهد حکومت برای برگزاری به موقع انتخابات سخن گفته است، اما با توجه به عدم جدیت در برنامه ریزی و کارهای عملی انتخابات، ناظران از برگزاری انتخابات در سرطان سال آینده ابراز ناامیدی می‌کنند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>