چهار کارخانه مواد مخدر در هلمند نابود شد

| 22 November 2017, 14:24

دفتر رسانه‌یی والی هلمند می‌گوید که شب گذشته نیروهای مأموریت حمایت قاطع در منطقه‌ی بهرامچی ولسوالی دیشوی این ولایت، چهار کارخانه تولید مواد مخدر و یک مرکز مهم شورشیان مسلح را آماج قرار دادند.

بر بنیاد خبرنامه‌ای این دفتر، نیروهای مأموریت حمایت قاطع از طریق هوا و زمین این عملیات را انجام داده اند که در نتیجه چهار کارخانه تولید مواد مخدر با هزاران کیلوگرام مواد مخدر به کلی نابود شده است.

خبرنامه‌ می‌افزاید: "در ساحه‌ی مذکور یک مرکز مهم مخالفان مسلح نیز هدف قرار گرفت که در نتیجه ۱۵ مخالف مسلح کشته شده، پنج تن زخم برداشته اند و همچنان وسایط گوناگون، اسلحه و مهمات نیز از بین رفته است". 

این حمله در حالی صورت می‌گیرد که دو روز پیش، ریاست جمهوری، از نخستین عملیات محو منابع پروسس مواد مخدر با حمایت نیروهای خارجی خبر داد.

ارگ می‌گوید که ولسوالی‌های سنگین، موسی قلعه، کجکی و نوزاد در هلمند در اولویت مرحله‌ی نخست این عملیات قرار دارد. 

به گفته‌ی مقام‌های افغان مواد مخدر منبع اساسی تمویل گروه‌های دهشت‌افگن است و باید مراکز تولید و پروسس آن از بین برود. در حمله‌ای که یکشنبه‌شب با استفاده از هواپیماهای بی-۵۲ و اف-۲۲ توسط ناتو انجام شد، هشت مرکز عمده‌ی پروسس مواد مخدر در منهدم گردید.

همچنان، شب گذشته، نیروهای کوماندوی کشور در باباجی از مربوطات ناحیه چهارم لشکرگاه مرکز این ولایت، با پشتیبانی نیروهای مأموریت حمایت قاطع بر یک مرکز شورشیان مسلح یورش برده اند.

در این حمله، اُمتی یکی از فرماندهان طالبان با نُه تن از افرادش کشته شدند. دفتر رسانه‌های والی هلمند می‌افزاید که همچنان در این حمله، رحمانی و صدام، از فرماندهان طالبان و هشت جنگجوی این گروه با تجهیزات نظامی گرفتار شده اند.

در نتیجه‌ی این عملیات، یک مرکز مهم شورشیان طالب نیز از بین رفته است.

طالبان هنوز در این خصوص چیزی نگفته اند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>