اسماعیل ‌خان: عبدالله شانس سومین ناکامی‌اش را در انتخابات نیازماید

| 1 November 2017, 14:27

محمد اسماعیل خان، از اعضای ارشد رهبری حزب جمعیت اسلامی که روز چهارشنبه در اقامت‌گاهش در شهر هرات سخن می‌زد، گفت که عبدالله عبدالله در انتخابات آینده‌ی ریاست جمهوری از آدرس این حزب نامزد نخواهد بود.

آقای اسماعیل خان بر ترکیب کمیسیون‌های کنونی انتخابات و روندی که برای برگزاری انتخابات مجلس نماینده‌گان و شوراهای ولسوالی جریان دارد، انتقاد کرد.

او تأکید کرد که با برگزاری انتخابات با ترکیب کنونی در کمیسیون‌های انتخاباتی، مخالف است.

این رهبر پیشین جهادی، افزود که عبدالله عبدالله در دو انتخابات ریاست جمهوری بخت‌آزمایی کرد؛ اما شانس با وی یاری نکرد.

اسماعیل‌ خان گفت که لازم نیست رییس اجرایی کنونی کشور، بار سوم نیز شانس ناکامی‌اش را در انتخابات ریاست جمهوری – در صورتی که برگزار شود – بیازماید. 

او افزود: "خوب است که برای سایر شخصیت‌های بزرگ جمعیت اسلامی افغانستان و مردم شانس بدهد تا کاندیدای دیگری داشته باشیم تا رأی بسیار بزرگ مردم ضایع نشود".

آقای عبدالله، هنوز در برابر این سخنان هم‌حزبی‌اش واکنشی نشان نداده است.

عبدالله عبدالله، در انتخابات‌های قبلی، از سوی حزب جمعیت در سمت ریاست جمهوری نامزد شده بود که در بار اول در مقابل حامد کرزی، رییس جمهور پیشین از رفتن به دور دوم انتخابات انصراف داد.

در انتخابات سال ۲۰۱۴ میلادی – که بدترین انتخابات لقب داده شده است – نیز در دور اول اشرف غنی و عبدالله مؤفق به کسب بلندترین آرا نشدند؛ اما در دور دوم نیز نتایج اصلی از دید مردم پوشیده ماند، هرچند کمیسیون انتخابات بلندترین آرا را به اشرف غنی نسبت داد.

سرانجام با وساطت جان کیری، وزیر خارجه‌ی وقت ایالات متحده امریکا، هر دو نامزد به ایجاد حکومت وحدت ملی بر اساس برخی توافقات تن دادند.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>