عفو بین الملل از ناروی خواست تا یک خانواده افغان را اخراج نکند

| 31 October 2017, 15:04

سازمان عفو بین الملل و هم‌صنفی‌های طیبه عباسی یک پناهجوی افغان از حکومت ناروی خواستند تا از خارج طیبه و خانواده‌اش خودداری کند.

طیبه عباسی که از یک خانواده افغان در ایران به دنیا آمده است در سال 2012 از ایران به ناروی رفته و درخواست پناهنده‌گی داده است، اما حالا با خطر اخراج از آن کشو روبرو است.

در یک اعلامیه‌ی سازمان عفو بین‌الملل  که امروز نشر شده گفته شده طیبه ۱۸ ساله که هیچ‌گاه کشورش را ندیده، در صورت رفتن به افغانستان با مادر و دو برادرش، با تهدیدهای جدی روبه‎رو خواهد شد.

در اعلامیه عفو بین الملل آمده است که ناروی این خانواده افغان را به عنوان این که افغانستان امن است اخراج می‌کند، در حالی که یافته‌های این سازمان و شماری از نهادهای دیگر افغانستان هنوز ناامن است.

هم‌چنان هم‌صنفی‌ها و شماری از شهروندان ناروژی شهری که طیبه در آن زنده‌گی می‌کند نیز با این تصمیم حکومت ناروی مخالفت کرده و خواهان باقی ماندن طیبه در ناروی شده است.
در 4 اکتبر حدود 1500 تن در راه پیمایی شرکت کردند که در آن خواهان تغییر تصمیم حکومت ناروی مبنی بر اخراج طیبه و خانواده‌اش شدند.

بر بنیاد آمارهای مقام‌های افغان در سه ماه نخست سال روان میلادی ناروی 97 شهروند افغان را از آن کشور اخراج و دوباره به افغانستان فرستاده است.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>