گرفتاری هشت مظنون با 150 کیلوگرام مواد مخدر در پروان

| 14 October 2017, 18:49

پولیس پروان در 20 روز گذشته بیش از 150 کیلوگرام مواد مخدر را کشف و 8 مظنون  را بازداشت کرده است.

مسوولان در فرماندهی پولیس پروان می‌گویند، این افراد در چهار عملیات جداگانه پولیس مبارزه با مواد مخدر هنگام انتقال 151 کیلوگرام مواد مخدر باز داشت شده اند.

این مواد شامل 99 کیلوگرام هیروئین و 52 کیلوگرام چرس می‌باشد که در عملیات‌های جداگانه در مربوطات ولسوالی جبل سراج پروان به دست پولیس افتاده است.

جنرال محمد زمان مموزی فرمانده پولیس پروان گفت، در تازه‌ترین مورد یک‌تن را که 24 کیلوگرام مواد مخدر را انتقال میداد، بازداشت کرده اند.

مسوولان امنیتی پروان می گویند، این ولایت در مسیر بزرگ راه کابل- شمال قرار دارد، و قاچاقبران مواد مخدر تلاش می کنند از این مسیر که راه کوتاه به کابل است مواد مخدر را انتقال دهند و به همین دلیل، مبارزه با مواد مخدر و قاچاقبران مواد مخدر را، یکی از وظایف اساسی پولیس پروان می‌دانند.

در جریان چند سال گذشته پولیس پروان صدها کیلوگرام موادمخدر را با دهاتن از قاچاقبران بازداشت کرده است که بیشترین آن هنگام انتقال از شمال به کابل در مسیر بزرگ راه کابل – مزار در ولسوالی های جبل السراج و سالنگ به دست پولیس افتاده است.

شهروندان پروان از کارکرد پولیس در گرفتاری قاچاقبران و مواد مخدر تقدیر می کنند.

به گفته برخی از باشندگان پروان، کشف بیش از 150 کیلو گرام مواد مخدر که به معتاد شدن افراد سالم جامعه می انجامد، از جرایم دیگر نیز پیش گیری کرده است.

پولیس پروان هم‌چنان از در سه هفته گذشته از بازداشت 6 تن دیگر به اتهام جرایم جنایی نیز خبرداده است.

به گفته مسوولان پولیس پروان 4 تن در پیوند به دزدی دو عراده موتر و 2 تن دیگر در پیوند به قتل و مجروحیت نیز از سوی پولیس گرفتار شده اند.

پولیس پروان می گوید، پرونده های این 14 تن که در پیوند به انتقال مواد مخدر، سرقت و مجروحیت میباشد، به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شده است.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>