وزیری: اظهارات وزیر خارجه پاکستان بی‌بنیاد و دروغ است

| 8 October 2017, 15:39

تورن‌جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع کشور می‌گوید که اظهارات اخیر وزیر خارجه پاکستان، عاری از حقیقت و برای تحریف اذهان جامعه جهانی می‌باشد.

روز پنجشنبه هفته گذشته، خواجه محمد آصف، وزیر خارجه پاکستان در مرکز تحقیقاتی انستیتوت صلح ایالات متحده امریکا، دولت افغانستان را فاسد خواند و ادعا کرد که ارتش افغانستان به طالبان اسلحه می‌فروشد.

اما تورن‌جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع کشور می‌گوید: "این مقام دولتی پاکستان در سخنانش سعی نموده است  که برای پنهان‌نمودن سیاست‌های دوگانه و مداخله‌گرانه حکومت پاکستان در افغانستان با ارایه دلایل کاذبانه و دور از حقیقت برای اینکه به منسوبین قهرمان اردوی ملی افغانستان  که خار چشم حلقات استخبارتی پاکستان است، اتهام وارد کند".

سخنگوی وزارت دفاع می‌افزاید، اکنون جامعه‌ی جهانی می‌داند که پاکستان از دهشت‌افگنی حمایت می‌کند و در تربیه، تجهیز، تمویل و صدور هراس‌افگنان به کشورهای همسایه و منطقه نقش دارد.

به ادعای جنرال وزیری، دولت پاکستان به دهشت افگنانی در افغانستان می‌جنگند، پناه‌گاه‌های امن را فراهم کرده است.

جنرال وزیری، تأکید می‌کند: " وزیر خارجه پاکستان به دفاع  از دولت خود اتهامات و دلایل بی بنیاد و دروغین را برای بی‌اعتبار ساختن اردوی قهرمان افغانستان ارایه داشته و برای رهایی‌یافتن از انزوای سیاسی دست به چنین تبلیغات می‌زند".

وزارت دفاع ملی، فروش اسلحه و تجهیزات جنگی ارتش به مخالفان مسلح دولت به شدت رد می‌کند.

این در حالی است که جنرال قمر جاوید باجوه، در سفر اخیرش به کابل در دیدار با اشرف غنی رییس جمهور تعهد کرده است که کشورش در امر مبارزه با دهشت‌افگنی آماده‌ی هرگونه همکاری است.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>