افغانستان با حذف ترکمنستان به دور یک‌چهارم راه‌یافت

| 23 September 2017, 17:00

در پنجمین دور بازی‌های آسیایی داخل سالون، تیم ملی فوتسال کشور در یک بازی نفس‌گیر و در ضربات پنالتی، ترکمنستان میزبان را شکست داد.

این بازی در وقت‌های قانونی با نتیجه 4-4 پایان یافت و در دو نیمه وقت‌های اضافی بازی نیز با نتیجه 5-5 مساویانه به پایان رسید.

در ضرباتی پنالتی نیز هردو تیم هرپنج پنالتی شان را به گول تبدیل کردند، اما علی رضا قربانی دروازه‌بان افغانستان پنالتی ششم ترکمنستان را دفاع نموده و پنالتی ششم افغانستان را نیز خودش تبدیل به گول کرد.
در جریان نیمه دوم بازی و وقت های اضافی به دلیل افزایش خطاهای افغانستان، ریفری چهار پنالتی از نقطه دوم برای ترکمنستان گرفت که سه پنالتی آن را بازیکنان ترکمنستان به بیرون زدند و یک پنالتی آن را دروازه‌بان افغانستان  دفاع کرد.

در این بازی علی‌رضا قربانی دروازه بان افغانستان عمل‌کرد عالی از خود نشان داد و موقعیت‌های زیادی را از بازیکنان ترکمنستان گرفت.

ایران رقیب بعدی افغانستان

افغانستان برای رسیدن به بازی فاینل فردا در برابر تیم فوتسال ایران قرار می‌گیرد، ایران که امروز تایلند را با نتیجه 10 بر 4 شکست داد.

ایران در فوتسال تیم اول آسیا و یکی از تیم‌های محبوب در رده‌بندی جهانی می‌باشد، اما تیم فوتسال افغانستان با سابقه نه چندین دور یکی از شگفتی های این رقابت‌ها به حساب می‌آید.

تیم ملی فوتسال کشور پیش از این چین را 6 بر 1، مالدیف را 6 بر 1، ازبکستان تیم دوم آسیا را 4 بر 2 و امارات متحده عربی را با نتیجه 4 بر 3 و امروز نیز ازبکستان را در ضربات پنالتی شکست داد.

شکست ازبکستان تیم دوم آسیا و ترکمنستان که امتیاز میزبانی این رقابت را داشت، کار آسانی نبود، اما تیم جوان افغانستان این دو تیم را شکست داد و نشان داد که در آینده تیم خوبی خواهد بود.

در بازی های داخل سالون آسیا افغانستان تا کنون یک طلا، یک نقره و هشت مدال برنز کسب کرده است.

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>