گماشته‌شدن ۳۲ قاضی در دادگاه استیناف پروان

| 7 September 2017, 17:06

روز پنجشنبه ۳۲ قاضی بیشتر آنان چهره‌های جوان و تازه فارغ شده از دورۀ ستاژ قضایی اند، طی مراسمی معرفی و کارشان را در نهادهای قضایی پروان آغاز کردند.

عبدالملک رجب‌زاده، سرپرست ریاست دادگاه استیناف ولایت پروان هنگام معرفی قاضیان جدید گفت، ۳۲ تن از قاضیان که ۱۱ تن آنان از بانوان اند؛ بر اساس شایسته‌گی گماشته شده اند که از این میان برای هر واحد اداری این ولایت نیز یک قاضی زن در نظر گرفته شده است. 

به گفته‌ی آقای رجب‌زاده، با گماشته‌شدن این افراد بست‌های کمبود در نهادهای قضایی پروان تکمیل شد و امیدوار است که با تغییرات جدید، دادگاه استیناف این ولایت در سطح کشور به عنوان نهاد نمونه از رهگذر فعالیت‌های شفاف قرار گیرد.

او افزود: "امیدواریم که کمی و کاستی‌ها که در گذشته بوده باشد، از این به بعد با پرکردن همه کاستی ما بتوانیم یک چهره خوبتر و یک تصویر باعدالت‌تر در پیش‌گاه خداوند (ج)، وجدان، مردم و دادگاه عالی داشته باشیم‌ و پروان در سطح کشور در دادگاه‌های ولایتی پروان را یک ولایت نمونه معرفی کنیم".

 قاضیان تازه معرفی‌شده به این باور اند که دادگاه عالی با تغییرات و تبدیلی‌ها در نهادهای عدلی و قضایی، فضای کاری شفاف را مساعد کرده است.

 قاضی فدامحمد عرفان، که پیش از این به حیث رییس دیوان جزایی دادگاه استیناف پروان کار می‌کرد،‌ به سمت ریاست دادگاه شهری ارتقا کرده است. او گفت، دستگاه قضایی کشور نسبت به گذشته تغییر مثبت کرده است. 

آقای عرفان در صحبت‌هایش یکبار دیگر بر مبارزه جدی برضد فساد تأکید کرد: "تعهد می‌کنیم طوری که گذشته ما به همه معلوم است، چیزی که نخواستیم و نمی‌خواهیم، فساد است. با پروردگار خود عهد کردیم که با فساد و فساد پیشه‌گان مبارزه می‌کنیم‌ و این تعهد ما هنوز هم پا برجا است. در کنار علمیتی که دارم از تمام قضات دیگر می‌خواهم که با من در تأمین عدالت، تطبیق قانون و رسیدن حق، همکار باشند".

این تعداد از قضات در حالی در پروان به تازه‌گی گماشته می‌شوند که گفته می‌شود دادگاه عالی کشور به منظور آوردن اصلاحات و بهبود فعالیت‌های قضایی یک‌هزار بست را در سطح کشور تغییر و تبدیل کرده است که هنوز هم این روند ادامه دارد.

قیام‌الدین شمس – پروان 

لطفاً نظر خود را با فورمه ذیل ارسال کنید.

/>